Тарас Чорновіл запропонував зробити Святого Петра символом Дніпропетровська

Для того, щоб у зв’язку із законом про заборону пропаганди комунізму не перейменовувати Дніпропетровськ, Тарас Чорновіл запропонував зробити Святого Петра символом міста. Про це він заявив в ефірі програми “Підсумки дня” на 5 каналі.

Чорновіл запропонував поставити в центрі Дніпропетровська великий пам’ятник Апостолу Петру, який ловить у Дніпрі людські душі. На думку політика, зміна символізму у назві міста від радянського державного діяча Григорія Петровського до Святого Петра нівелює необхідність перейменування міста Дніпропетровськ.

Також Чорновіл висловився щодо перейменувань інших міст. За його словами, Україна в свій час безболісно пережила перейменування Жданова на Маріуполь та Ворошиловграда на Луганськ, тому і зараз політик не бачить жодних проблем у перейменуванні.

Нагадаємо, 9 квітня, на “чистий четвер”, Верховна Рада прийняла закон про заборону пропаганди комунізму та нацизму, який зобов’язує місцеву владу перейменувати області, райони, міста, села, вулиці та інші об’єкти топоніміки, які мають радянські назви.

Місто Дніпропетровськ назване на честь річки Дніпро та Г.І.Петровського. Петровський – український радянський державний і політичний діяч, що був одним із ініціаторів створення ВЧК та організації Голодомору 1932-1933.

Українські мережеві новини

Схожі статті

  • Немає схожих статей

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>