Україна починає боротьбу з порушниками авторських прав

карається законом

Державна служба інтелектуальної власності України оголосила про створення регіональних Координаційних рад, які боротимуться з порушеннями прав інтелектуальної власності у всіх областях України. Метою діяльності цих рад є припинення обігу товарів, виготовлених з порушенням прав інтелектуальної власності.

Причиною таких рішучих дій став оприлюднений у травні так званий “список-301″ країн-порушників інтелектуальної власності, який щорічно публікує торговельне представництво США (USTR). Цього року Україна очолила цей список і стала “піратом №1″ у світі. Днями США розпочали розслідування ситуації із захистом авторських прав в Україні. За його результатами до нашої країни можуть застосувати торговельні санкції (Україну можуть виключити із “Загальної системи привілегій” (GSP) — програми американського уряду з підтримки економічного росту країн, що розвиваються).

Претензії до України висувають за трьома основними напрямками: високий рівень інтернет-піратства, використання піратського програмного забезпечення у держорганах і проблеми з організацією зборів і розподілу авторських гонорарів.

Законопроект Держслужби інтелектуальної власності, в якому запропоновано наділити її правом визначення піратського контенту, і зобов’язати хостинг-провайдерів блокувати доступ до нього, був опублікований в понеділок для громадського обговорення на сайті Міністерства освіти і науки, пише “Комерсант-Україна”Законопроект пропонує правовласникам звертатися зі скаргою на піратські сайти в Держслужбу інтелектуальної власності та до хостинг-провайдера, на потужностях якого розміщений піратський контент.

Сьогодні ж на сайті Держслужби з’явилось повідомлення про створення регіональних Координаційних рад, які повинні боротись з “піратством” на місцях.

Нагадаємо, минулого року МВС спробувало закрити найбільший український файлообмінник EX.UA за порушення авторських прав. Це викликало хвилю протесту серед українських інтернет-користувачів і його роботу було відновлено.

Схожі статті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>