Новий кириличний домен – .укр

Україна отримала від Міжнародної корпорації по іменам і адресам в інтернеті (ICANN) національний кириличний домен “.укр. Про це повідомляє прес-служба держінформаціі Україні.

Глава державного агентства з питань науки, інновацій та інформації Володимир Семиноженко назвав цю новину “подією світового масштабу в інтернет-співтоваристві” (без зайвого пафосу, можна сказати). На думку Семиноженка, відтепер інформаційні ресурси стануть більш доступними для українців.

При цьому глава держагентства зазначив, що “перехід на національний домен вимагає відповідної підготовки технічної інфраструктури”. Цю роботу, за його словами, буде вести Координаційна рада українського мережевого інформаційного центру.

Нагадаємо, що Росія отримала від ICANN національний кириличний домен .рф у квітні 2010 року. Всього в інтернеті діють понад 250 національних доменів, наприклад – ru, su і .рф, а також близько двох десятків наднаціональних, таких як .com, .net або .org.

Реєстрація домену верхнього рівня раніше коштувала в ICANN близько 50 тисяч доларів. При цьому грошовий внесок не гарантував успішної реєстрації доменної зони. Розгляд кожного із запитів тривало більше півтора року. З 2011 року ICANN вводить прискорену процедуру реєстрації доменів, яка дозволяє реєструвати нові доменні зони приблизно за півроку. Грошовий внесок за реєстрацію за новою схемою буде складати 185 тисяч доларів.

P.S.: Весела картинка соціальні медіа для чайників наочно демонструє, для чого використовується кожна конкретна соцмережа.

Схожі статті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>