Обсяг українського ринку E-commerce в 2012 році склав $1,6 млрд

Компанії Morgan Stanley Research, Fintime за підтримки Forbes.ua, Gemius Україна, InMind та ІнАУ провели дослідження українського ринку E-commerce за минулий рік. Згідно з отриманими даними, обсяг локального ринку E-commerce в 2012 році склав $1,6 млрд, а середні річні витрати одного інтернет-покупця становлять $714. Таким чином, близько 2,1 млн українців є інтернет-користувачами. Українці воліють купувати в інтернеті: «книги» – 27% від загальної кількості покупок, «побутову техніку» – 15%, «одяг» – 14% і «спортивні товари» – 13%.

Повідомляється, що лише за минулий рік обсяг ринку збільшився на 45%. Передбачається, що в 2013 році зростання електронної комерції в Україні складе 49% порівняно з 2012 роком ($2,37 млрд). Незважаючи на таке зростання, частка роздрібної торгівлі в інтернеті у загальних обсягах роздрібних продажів поки невелика – 1,5%. Світовим лідером за часткою E-commerce в сукупному обсязі роздрібних продажів є Великобританія – 13%.

Поки що 85% покупок в Україні оплачуються готівкою, така ситуація не є непереборним бар’єром розвитку E-commerce, хоча це і відбивається на підвищених логістичних витратах продавців. Як показує досвід Німеччини, розвиток способів оплати інтернет-покупок може відбуватися за різними сценаріями. У зв’язку з цим, гравці українського ринку відзначають високу недовіру аудиторії до інтернет-магазинів, що прояляется як у низькій конверсії, так і у високій популярності найбільш надійного (з точки зору аудиторії) способу оплати товару – готівкою.

Новини УаНету

Схожі статті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>