В Росії блогера звинуватили у наклепі

Виборчком Московської області звинуватив популярного блогера Олега Козирєва у наклепі за скаргу на схожість реклами виборів до Держдуми та агітаційних плакатів “Єдиної Росії”. Про це Козирєв написав у своєму блозі. Чиновники вказали, що доводи блогера “не підкріплені ніякими доказами” і “паплюжать репутацію” обласного виборчкому.

Дані дії розглядаю як спробу влади і особливо ЦВК покарати блогерів за їх ефективну роботу з фіксації фальсифікацій і порушень на виборах. А також як спробу зачистити інформаційне поле перед виборами президента в березні“, – прокоментував лист блогер.

Козирєв звернув увагу на схожість реклами виборів і плакатів “Єдиної Росії” 6 листопада. Він виявив, що на них використовується однакове зображення, і припустив, що це може свідчити про порушення законодавства.

Згодом заяви блогера прокоментували представники “Єдиної Росії”, які заявили, що у них немає претензій до виборчкому в зв’язку з використанням однакових зображень. ЦВК і Мосгорізбірком зі свого боку не побачили у подібності агітаційних матеріалів жодних порушень.

У листі до Козирєва говориться, що виборчком направив заяву Козирєва про подібність агітаційних матеріалів для перевірки в прокуратуру Московської області, Слідчий комітет і в ГУ МВС Росії по Московській області з наміром залучити його до кримінальної відповідальності за статтею 129 КК РФ (наклеп).

До слова, ця стаття втратила силу 8 грудня 2011 року, тобто, тепер наклеп не є кримінальним злочином.

uanetnews.com

Джерело: lenta.ru

Схожі статті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>