Курченко купує медіахолдинг UMH group

Власник групи компаній “ВЕТЭК” Сергій Курченко домовився про купівлю  ”Українського медіа холдингу” (видавець Forbes Україна), що входить до трійки найбільших медіахолдингів в Україні. Прибуток UMH group у 2011 році становив 138 млн. дол. За оцінкою «РБК.Рейтинг», медіахолдинг входить в топ-15 найбільших медіа-компаній на території пострадянського простору.

Сума угоди не розголошується. “Можу сказати лише те, що моє уявлення щодо оцінки компанії, виявилось достатньо близьким до того, якою була сума угоди”, – розповів власник медіахолдингу Борис Ложкін. Раніше у своєму інтерв’ю «Коммерсанту», Ложкін оцінив UMH в 450-500 млн. дол.

Половину від суми угоди акціонери UMH уже отримали, а виплати, що залишилися, реструктуровані до березня 2014 року. До цього часу операційний контроль над UMH залишається за нинішнім менеджментом.

Офіційно власником групи ВЕТЭК вважається бізнесмен і президент футбольного клубу «Металіст Харків» Сергій Курченко. Але учасники ринку називають одним з її власників також народного депутата Артема Пшонку (Партія регіонів), сина генерального прокурора. А також сина президента Олександра Януковича. У самій компанії це категорично заперечують.

“Я вважаю продаж Forbes Україна кінцем проекту в його теперішньому вигляді, – заявив головний редактор Forbes Володимир Федорін. – Я переконаний, що покупець переслідує одну з трьох цілей (або всі три одночасно): 1) заткнути журналістам рота перед президентськими виборами, 2) відбілити власну репутацію, 3) використовувати видання для вирішення питань, які не мають нічого спільного з медіа-бізнесом. Як і всі, я можу помилятися, але нічого з того, що я знаю з публічних і непублічних джерел, не дозволяє мені іншим чином інтерпретувати події. Мій контракт головного редактора закінчується 1 грудня 2013. Я йду з цієї посади 1 жовтня.”

“Ми шукаємо прибуткові та перспективні українські медіа-об’єкти, – заявив Сергій Курченко. - Готові й надалі інвестувати в розвиток ефективних українських ЗМІ. UMH – одне з них. Ми зацікавлені в тому, щоб холдинг став привабливим бізнес-активом. Будемо розвивати існуючі ресурси UMH – інтернет, радіо, телебачення, видавничий бізнес і роздрібну мережу, а також розширимо їх перелік”

У прес-релізі ВЕТЭК повідомляється, що група компаній має намір інвестувати до 100 млн. дол. в UMH group і пріоритетним для себе вважає розвиток інтернет-проектів. Крім того, вона підтримуватиме незалежність редакцій, забезпечить можливість дотримання ними журналістських стандартів, а також готова підписати з журналістськими колективами відповідні угоди.

Нагадаємо, в Україні група UMH управляє портфелем з понад 50 брендів. У нього входять такі видання як: Forbes, Vogue, Кореспондент, Фокус, Теленеделя, i.ua, bigmir.net, football.ua, Ретро FM, Наше радіо, Європа Плюс, Авторадіо, Аргументи і Факти, Комсомольська правда та інші.

Новини Уанету

Схожі статті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>