У Львові запустили перший 4DX-кінотеатр

Планета кіно. Зал 4DX. ТЦ Форум Львів.

Якщо у твого хлопця немає часу, щоб сходити з тобою в кіно, «бо робота» або «футбол», то біжи чимскоріше в щойно відкриту Планету кіно. А знаєш чому? Бо після того, як ти прилетиш (а ти там і справді політаєш!) до нього вся переповнена враженнями та емоціями, то він відразу купить квитки на найближчий сеанс.

Отже, цими вихідними майже в центрі Львова в приміщенні новенького-свіженького ТЦ Форум Львів мережа кінотеатрів Планета кіно відкрила іще один свій кінотеатр (перший в ТЦ KingKross Leopolis) на 6 залів. А один із них у (new) форматі 4DX. Наразі він один такий на увесь Львів.

У переддень відкриття журналістам та блогерам влаштували демонстрацію нового кінопростору міста. Спершу нам продемонстрували фільм «Месники: ера Альтрона» і одночасно всі можливості нового формату 4DX.


Принцип роботи такий, що сидіння в залі – синхронізовані із картинкою на екрані –  за допомогою всяких спец ефектів (вібрації крісла, його повороти та нахили, струї повітря із різних боків, краплі води, запах) дають відчуття твоєї присутності у фільмі. Якщо не у фільмі, то десь дуже близько до головних героїв.

Великі комфортабельні крісла – майже масажери: роблять легенький масаж і рук, і ніг, і спини, найчастіше, коли на екрані якась бійка. Нам показаний фільм – екшн, в якому дуже багато подій, що синхронізуються зі спец ефектами. Кожного разу, коли герої бились або падали, то відчувались легенькі удари в спину. Коли стріляли – то в тебе над вухами пролітав сильний струмінь повітря з обох сторін, наче кулі і справді пролетіли біля тебе. Але він був настільки потужним і раптовим, що не тільки заплутав довге волосся, але і міг надути у вуха.

А ще дуже натуралістично були передані відчуття подорожі на супер літаку супер героїв. Крісло – якимсь ледь не магічним чином – дарувало відчуття польоту. Воно відхилялось назад, вбік, вперед… а коли на екрані було небо, то і справді ти наче летів. Це відчуття підсилював і вітер, що дув в обличчя. Але деколи він занадто холодний і сильний. Тому краще вдягнутись трохи тепліше. А ще зверху-збоку на тебе падає водичка, але її можна вимкнути: water on/off на кожному підлокітнику. Ах, і звісно, запах. Затишний дім одного із героїв – де дружина і діти – мав дуже приємний запах свіжості.

Не передати писаними тут словами те, що я могла пережити там, ані відчуття, ані емоції. Якщо порівняти – бо кажу «політаєш! політаєш!» – то із земних, мені відомих відчуттів, це найбільше подібне до американських гірок (до оргазму трохи не дотягує J Американські гірки дві години поспіль – хочеш ще і ще! А після фільму – у всіх ж фільмах є супер і просто герої – виходиш із залу супергероєм, який щойно врятував усе людство на 50 років вперед. Універсальними і найкращими для перегляду в такому форматі є різні суперекшени, які, в принципі, і будуть показуватись у цьому залі. Бо тоді можна відчути усі спец ефекти сповна.

Опісля перегляду фільму нам показали інші зали, яких, як вже зазначалось, іще 5. Показали один, але вони всі типові. Мені дуже заімпонувало, що у них крісла також суперкомфортні – і широкі, і відхиляються – і там підіймається ручка крісла і два окремі – складаються в один затишний диванчик, де можна обійматись J Тому на фільми в цих залах підвищеного комфорту потрібно обов’язково ходити удвох.

Автор: Марія Цигилик

Схожі статті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>