Президент Росії підписав антипіратський закон

Учора Президент Росії Володимир Путін підписав закон про захист інтелектуальних прав в Інтернеті. Закон передбачає, в тому числі, можливість блокування операторами інтернет-ресурсів, на яких незаконно розміщені «фільми, в тому числі кінофільми, телефільми, або інформація, необхідна для їх отримання». Основний механізм боротьби з піратським контентом – це забезпечувальні заходи, що приймаються судом за заявами правовласників.

Арбітром у спорах, пов’язаних з авторськими правами на фільми, призначається Московський державний суд. Мосміськсуд за клопотанням стягувача надсилає виконавчий лист в Роскомнадзор. Той на підставі заяви правовласника і судового акта, що вступив у силу, протягом 3 робочих днів визначає провайдера хостингу або іншу особу, що забезпечує розміщення ресурсу, який обслуговує власника сайту, і направляє йому повідомлення про порушення прав.

Протягом 1 робочого дня хостинг-провайдер або власник сайту повинні проінформувати про це власника ресурсу, той протягом 1 дня зобов’язаний видалити інформацію. Якщо заходи не прийняті, то відомості про сайт направляються операторам зв’язку, які протягом доби повинні обмежити доступ до ресурсу, у тому числі сайту, або до розміщеної на ньому інформації.

Повідомляється, що документ набуває чинності 1 серпня 2013 року.

Новини УаНету

Схожі статті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>