Податкова провела обшук в офісі WebMoney і заблокувала на рахунках 60 млн. грн.

Цього тижня Україну сколихнув новий скандал – цього разу в центрі уваги опинилася система розрахунків он-лайн – WebMoney.

За словами представників НацБанку України, в компанії WebMoney відсутні документи, які дозволяли б їй здійснювати в Україні будь-яку діяльність. Крім того, компанія підозрюється в незаконних діях, пов’язаних з переказами коштів, платіжними картками, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення (ст.200 ч.1 КК України), і в легалізації прибутків, отриманих незаконним шляхом (ст. 209 ч.3 КК України).

В п’ятницю, 14 червня, Міністерство доходів і зборів України повідомило, що працівники слідчого управління та оперативні співробітники міністерства проводять досудове розслідування в кримінальному провадженні за цими статтями Кримінального кодексу.

Почалося все з того, що 11 червня працівники податкової служби вилучили у київському офісі миттєвих інтернет-розрахунків WebMoney.UA обладнання та деякі особисті речі працівників компанії.

12 червня Міндоходів заблокувало на рахунках WebMoney 60 млн грн у зв’язку зі значними порушеннями в роботі ”WebMoney Transfer” на території України.

Згодом користувачі компанії скаржились на те, що не можуть вивести власні кошти на платіжні картки, проводити платежі і вимагали, щоб компанія озвучила долю їх грошей. Компанія, на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук попросила своїх користувачів не панікувати і пообіцяла вирішити всі питання, пов’язані з роботою системи найближчим часом.

Деякі експерти вважають, що у WebMoney є шанс владнати конфлікт з податківцями так само, як це зробила компанія Rozetka.ua. Нагадаємо, найбільший український інтернет-магазин Rozetka.ua влітку 2012 року виплатив Податковій 1,5 млн грн в рамках погашення претензій зі сплати ПДВ після порушення кримінальної справи стосовно керівництва компанії.

Схожі статті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>