“Воля”: висновки та плани

Воля БродбендНайбільший український приватний інтернет-провайдер розповів про підсумки минулого року та передбачив тенденції цього.

“2009 рік був одним з найбільш непередбачуваних в усій історії компанії”, – сказав президент інтернет-провайдера і кабельного оператора “Воля” Сергій Бойко під час зустрічі, присвяченій підсумкам минулого року. Незважаючи на складність умов, в яких працювали вітчизняні телеком-оператори, 2009 рік приніс “Волі” 800 млн. грн. Приблизно таким виявився валовий дохід компанії, що на 26% більше, ніж роком раніше. Рентабельність “Волі” за EBITDA майже не змінилася – близько 40%.

Якщо раніше “Воля” активно купувала по Україні невеликих локальних операторів, то в минулому році вона витрачала гроші в основному на поліпшення якості своєї роботи. Обсяг інвестицій склав близько 230 млн. грн.

Кількість користувачів послугами компанії склало 1,7 млн. З них понад 380 тис. користуються Бродбенд, в середньому сплачуючи “Волі” по 50-60 грн. щомісяця. Споживачі послуг ТБ платять удвічі менше. Всього за рік оператор втратив 4% телеглядачів, зате на 7% збільшив кількість користувачів Бродбенд. “Це при тому, що загальна кількість користувачів інтернету в Україні виросло, за різними оцінками, від 12% до 15%”, – підкреслив Бойко.

Зате у “Волі” збільшилася кількість тих абонентів, які систематично на платять по рахунках. Наприкінці 2009 року їх частка склала близько 1,2%, через що оператор звернувся за допомогою до колекторських компаній.

2010 рік буде навіть складнішим, ніж минулий, вважає президент компанії. Він очікує збільшення податкового і регуляторного тиску держави на бізнес. Підвищення податків буде чи не єдиним способом наповнити держбюджет, пояснює Бойко, а регуляторний тиск буде обумовлюватися активізацією власників авторських прав. Держава не втратить нагоди цим скористатися, щоб залатати свої бюджетні дірки.

Під пильну увагу правоохоронних органів можуть потрапити до 30% гравців ринку. Саме така частка компаній, за оцінками “Волі”, перейшла в “сіру” зону бізнесу. “Вони перейшли на діяльність, яка часто суперечить рамок законодавства. У порівнянні з 2008 р., коли таких підприємств було лише близько 12%, – це істотне зростання. Більш ніж у два рази збільшилася кількість підприємств, які або “пірат”, або “напівпірати”, не звітуючи за всіх абонентів, не отримуючи ліцензійні права або переходячи на систему збору готівкових коштів, ухиляючись від сплати податків, насамперед ПДВ”, – сказав Бойко. За його словами через посилення конкуренції, саме гравці “сірого” ринку є кандидатами на зникнення.

Говорячи про регіональні дочірні компанії Бойко повідомив, що “Воля” не збирається переводити їх усіх на єдину технологію доступу в інтернет. Для Бойко оптимальним варіантом є «одна технологія на одне місто», будь то DOCSIS або Ethernet. Головне, щоб рівень якості місцевих операторів відповідав стандартам “Волі”.

Тоді вони зможуть перейти під “материнське” ім’я. Першими ТМ “Воля” можуть отримати оператори в Севастополі, а також Харкові і Полтаві. У цих містах сьогодні близько 60 тис., 100 тис. і 40 тис. абонентів компанії відповідно. На сьогоднішній день послуги під брендом “Воля” надаються поки що тільки в Києві, Львові, Чернівцях і Алчевську.

Прогнозуючи розвиток українського ринку бродбенд, компанія стверджує, що у цьому році збережуться минулорічні тенденції. Приріст кількості абонентів послуги складе до 15% (у 2008 році він був на рівні 25-30%), зате ще більше збільшиться споживання трафіку. Якщо 2009 року він (приріст) склав 96%, то в цьому зросте на 80%. Це пов’язано в першу чергу з “поважчання” відеофайлів, оскільки з’являються нові формати з кращою якістю зображення. При цьому сам трафік буде дешевшати – за ту ж ціну провайдери будуть надавати його більше.

Переклад статті «Воля»: итоги и планы

Схожі статті

One thought on ““Воля”: висновки та плани

  1. Roumek

    Хороші тарифи у них, але у моєму районі міста нема їхнього покриття, можуть підключити лише бізнес клієнтів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>