Всюдисущий львівський сморід

Останній тиждень Львів потопає в смороді. Центр, Сихів, Левандівка, Рясне… – у всіх районах стоїть нестерпний запах.

У Львові ця проблема постає не вперше. Регулярного протягом року містом поширюється неприємний запах. Неможливо вийти на прогулянку чи провітрити квартиру. На жаль, цей сморід для Львова стає “рідним”.

Спершу його пояснювали перепадами атмосферного тиску. Потім фахівці заговорили про застарілі міські очисні мережі, що були збудовані ще в 60-их рр. Їх потрібно ремонтувати або повністю замінювати на нові.

Також звинувачення йдуть в сторону підприємств, що не мають локальних очисних споруд і їхні понаднормові викиди йдуть в міську каналізацію. Серед них найчастіше згадуються: ТзОВ «Галка ЛТ», ПАТ «Львівський жиркомбінат», Філія «Львівська пивоварня» ПАТ «Карлсберг Україна», ПАТ Шкіряне підприємство «Світанок», ТзОВ «Перша приватна броварня», Філія «Львівський молочний комбінат», ПрАТ «Компанія Ензим», ТзОВ «Львівморепродукти», ПАТ «Концерн Хлібпром», ПАТ ЛКФ «Світоч», ПАТ «Галичфарм», ТзОВ «Барком» та ТзОВ «Геос-Львів».

Наголосимо, що ще у травні заступник міського голови Львова Володимир Шевчук заявив, що усі підприємства, які не модернізують своїх очисних споруд до кінця 2015 року, «відріжуть» від міської каналізації. А директор ЛКП «Львівводоканал» Валентин Вольський зазначив: «Ми наполягаємо на тому, щоб усі підприємства до 1 січня 2016 року привели свої стоки до нормативних вимог, оскільки договори на понаднормовий скид забруднювальних ревочин більше переукладатися не будуть».

Вже скоро закінчується відведений термін для підприємтсв, а ситуація не покращується, а радше навпаки – погіршується і стає критичною.

Львівська міська рада наразі не робить жодних заяв чи дій для вирішення проблеми. Можна припустити, що одним із провокаторів запаху зараз є наближення виборів міського голови. Не проблемою є висипати понаднормову кількість відходів у каналізацію, щоб звинувачення посипались у сторону міської ради та мера Львова.

Сподіваємось, що проблема буде вирішена найближчим часом, ще до 25 жовтня.

Схожі статті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>